Konkurs „Kanwa Przedsiębiorczych” – model biznesu

Poznałem kanwę dwa lata przed konkursem. Jako model i narzędzie stosowałem często na prowadzonych konsultacjach biznesowych. Kanwa jest bardzo szczegółowa, przemyślana i porządnie wyprodukowana. Przydatna, w mojej osobistej ocenie, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy, chociaż z powodzeniem stosuję ją też w diagnozowaniu miejsc do potencjalnego rozwinięcia lub poprawienia (a czasem zlikwidowania) w istniejącej już firmie.

Do konkursu zgłosiłem się głównie z ciekawości. Była też strona praktyczna: Chciałem poznać dodatkowe materiały prezentowane na stronach edukacyjnych konkursu. Uzbierałem ich cały karton, wszystkie przeanalizowane i z naniesionymi notatkami.

Nad zgłoszeniem projektu do oceny pracowałem bardzo rzetelnie, bardziej dla siebie, bo nie spodziewałem się, że znajdę się w gronie 6 najlepszych firm z Polski w kategorii pomysłów już realizowanych. W drugiej kategorii startowało sześć pomysłów znajdujących się dopiero w fazie projektów.

Skończyło się na ścisłym ogólnopolskim finale. Trochę zjadły mnie nerwy na gali finałowej. Mogłem też (patrząc na finał z dzisiejszej perspektywy) lepiej i inaczej przygotować końcową prezentację. Za bardzo skupiłem się na stronie technicznej prezentacji, za mało na przekazaniu emocji i treści. Wielkie gratulacje dla zwycięzców!

Została nowa wiedza, kontakty i ciekawe doświadczenie.

Od zaangażowania się w konkurs jeszcze częściej wykorzystuję wiedzę i elementy kanwy w indywidualnej pracy z przedsiębiorcami. Po przeanalizowaniu wiedzy, po uzupełnieniu kanwy o rzeczy, które „sprowadziłem” ze Stanów, Anglii i z Indonezji, po dopasowaniu tej mieszanki do polskich realiów – jest super! Punkt po punkcie można zbudować lub poprawić model dowolnego biznesu.

Ta wiedza jako całość,
wykorzystana w prawdziwych projektach,
to prawdziwy dynamit!

Najczęściej wykorzystuję model przy analizie biznesu kadrowo-płacowego słuchaczy moich szkoleń.

Jeżeli chcesz, aby twój aktualny biznes (pomysł na biznes, projekt biznesu, startup itp.) przeanalizował z tobą ktoś, kto łączy wiele narzędzi i ma za sobą ponad 20 lat doświadczenia w różnych obszarach biznesu, wykorzystaj ten link: napisz lub zadzwoń do mnie. Bez obaw, mam tyle zaczętych, a jeszcze więcej niezaczętych projektów, że nie jestem zainteresowany „podbieraniem” cudzych pomysłów.

 

Więcej o konkursie „Kanwa przedsiębiorczych”

Strona konkursu niestety nie jest już dostępna.

Strona FB konkursu: facebook.com/KanwaPrzedsiebiorczych (Ostatni dostęp 25 stycznia 2017)

 

kanwa przedsiębiorczych - finał konkursu

Finał konkursu w Krakowie. Pan A. Andrus, jury i 12 finalistów.

 

konkurs kanwa przedsiębiorczych

Zakończenie finału konkursu Kanwa Przedsiębiorczych w Krakowie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.