Zapisy do grupy żeglarskiej

Grupa żeglarska w ramach DragonclubW końcu.

Nareszcie.

Myślałem że nigdy nie ruszysz z tematem!

Tak najogólniej mógłbym podsumować głosy osób, które wiedziały wcześniej i czekały.

Grupa (biznesowo-edukacyjno) żeglarska

Jeżeli znasz wpis „O czym jest ta strona?„, to wiesz już, że żeglarstwo jest jednym z ważniejszych elementów naszego planu. Pod żaglem będzie zorganizowana nasza główna baza szkoleniowa, podwójna, bo dla dorosłych i dla dzieci.

Jeżeli będziesz chcieć po prostu z nami popłynąć, przeszkolić się, zmienić sposób myślenia, zobaczyć jak można inaczej żyć, pokazać świat i żagle rodzinie – spokojnie, wiedza i doświadczenie żeglarskie nie są wymagane.

Gdyby jednak okazało się, że całą rodzina złapie od nas bakcyla podróżowania, pracowania, uczenia się i życia między wodą, żaglem i niebem… to aktywny udział w naszej grupie żeglarskiej jest bardzo dobrym pomysłem!

Jak to będzie wyglądać?

Po pierwsze: zgłaszamy się i dołączamy.

Po drugie: pracujemy. Idzie zima. W sumie jeszcze jest jesień, ale zima i tak idzie. Czyli mamy przed sobą kilka miesięcy na lądzie i wiele grubaśnych tomów wiedzy o żaglach do przestudiowania. Wiele znaków, węzłów, świateł do wkucia na blachę. Dołączyć do grupy jest łatwo, ale uwaga – przestaniesz pracować, „olejesz” temat do którego się zgłosisz – bez żalu dostaniesz od nas bana. Morze to poważna sprawa. Poza tym albo pracujemy porządnie, albo nie marnujmy czasu.

Po trzecie: pracujemy w różnych formach. Chcę żeby była możliwość spotkania się minimum co dwa tygodnie we Wrocławiu. Spotkania na luzie, aby się spotkać, poznać, porozmawiać, wyjaśnić niejasności w materiałach, mobilizować. Jeżeli jesteś spoza Wrocławia, spokojnie – będziemy też pracować online.

Po czwarte: zapraszamy ekspertów. Ten punkt mamy już wstępnie uzgodniony. Czy się zjawią? To zależy od ilości zgłoszeń i zaangażowania w pracę.

Po piąte: dokąd ma nas to zaprowadzić? Jeżeli jeszcze nie masz doświadczenia ani wiedzy, to najpewniej na wiosnę do opływania się i zrobienia pierwszego patentu. Jeżeli masz już patent i jakieś wpisy z rejsów, jeżeli chcesz się naprawdę rozwijać, a może tylko odświeżyć wiedzę i zaistnieć w grupie jako jeden z ekspertów, podobnie wszystko ogarniemy wiosennym pływaniem. Będę chciał zamknąć pół roku pracy następnym patentem, ale to nie znaczy, że zakończyć na tym naukę i działanie grupy.

Jak i kiedy się zgłosić?

Nic prostszego. Wystarczy napisać maila na adres podany na tej stronie, może być z krótkim uzasadnieniem, dlaczego chcesz się przyłączyć i czego oczekujesz po pracy w grupie.

Na maila ze zgłoszeniem odpowiem do 24 godzin. Brak odpowiedzi oznacza, że mail został zjedzony przez serwery gdzieś po drodze – wtedy poproszę o powtórzenie wysyłki i/lub próbę kontaktu na FB.

Sprawdzaj też wpis „Aktualności„. Może się zdarzyć, że nie odpiszę, bo jestem w drodze między kontynentami lub gdzieś w Azji z łączem za słabym na obsługę poczty. Wtedy jednak zawsze będzie informacja na stronie o możliwości wystąpienia przerw w kontakcie.

Kiedy zgłoszenie? Do kiedy?
Właściwie cały czas, ale im wcześniej, tym lepiej. Zwyczajnie – jeżeli zgłosisz się na tydzień przed naszą manewrówką, to prawdopodobnie opanowanie materiału na którym pracujemy będzie trudniejsze, niż systematyczna praca z tym samym materiałem od teraz przez kilka miesięcy.

Hmm, a ile to kosztuje?

Będzie zaskoczenie. Bo sama praca w grupie i z grupą z założenia nie będzie kosztować.

Koszty mogą się jednak pojawić:

 • Za ewentualny wynajem salki szkoleniowej i zamówiony catering (jeżeli będziemy chcieli spotkać się w warunkach bardziej edukacyjnych niż jakaś knajpka),
 • Kiedy będzie trzeba złożyć się na wynagrodzenie oczekiwane przez zaproszonego eksperta,
 • Za manewrówkę, wyjazdy, dojazdy,wyżywienie,
 • Za dodatkowe szkolenia w czasie rejsów.

Zakładam maksymalnie dwie pierwsze edycje bezkosztowe. A jeżeli będzie dużo chętnych osób i pojawią się jakieś nakłady na administrowanie IT, mailingi itp. to nie wykluczam nawet, że bezpłatność skończy się na obecnej edycji.

Dlatego jeżeli teraz zastanawiasz się, czy dołączyć, czy może lepiej w przyszłym roku, bo chyba będziesz mieć więcej czasu, to…

Pytania

 1. A ja mam dzieci, to mogę? 
  To świetnie. Bo ja też mam. I jednym z moich celów jest pływanie z całą rodziną. Właściwie stąd pomysł takiego „oddolnego” zebrania się i wspólnego szkolenia. Jak mam pływać z kimś, to potrzebuję rzetelnego przygotowania i doświadczenia, a nie tylko świstka.
 2. A jak nie będę mieć czasu?
  To po postu nie będziesz się zgłaszać do realizacji tematów. Akapit wyżej o wyrzucani z grupy dotyczy sytuacji, w której zgłaszasz się, zobowiązujesz opracować (ew. zaprezentować) materiały dla grupy, a potem bez wyjaśnień zapada cisza.
 3. Tu pojawi się twoje pytanie – jeżeli wyślesz mi je mailem, tym samym który służy do zgłaszania się.
  A tutaj moja odpowiedź.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *